• ANA SAYFA
  • NİÇİN HAC UMRE FUARI İSTANBUL

Niçin Hac Umre Fuarı İstanbul

İslam dininin farzları arasında yer alan hac ibadeti ve müminlerin kutsal toprakları ziyaret ederek gerçekleştirdikleri umre ibadetinin sağlıklı ve düzen içerisinde yapılabilmesi son derece önem arz etmektedir. Bu noktada pek çok kurum ve kuruluş iş birliği içerisinde çalışmalar yaparak ziyaretçi sayısı olarak milyonlarla ve ekonomik büyüklük olarak da milyarlarla ifade edilen bu devasa seyahat ihtiyacını organize etmektedirler. Bu alanda faaliyet gösteren profesyonellerin global ölçekte uygun bir platformda buluşarak bir ağ oluşturmaları, son yenilikleri ve ürünlerini birbirleriyle paylaşmaları ve iş birliği fırsatlarını değerlendirebilmeleri açılarından Hac Umre Turizmi Hizmetleri Fuarı eşsiz bir imkandır.

Bunun yanı sıra hac ve umre ziyareti yapmayı düşünen şahısların da fuarı ziyaret edecek olmaları son tüketici ile hizmet sağlayıcıların kısa zamanda etkili bir iletişim kurmalarına olanak sağlamaktadır.

Eşsiz coğrafi konumu ve tarihsel birikimi ile İstanbul komşu Müslüman ülkeler açısından bir cazibe merkezi konumundadır. Fuarda, Suudi Arabistan, BAE, Irak, İran, Suriye, Azerbaycan, Mısır, Libya, Cezayir, Fas, Bahreyn, Filistin, Kuveyt, Katar, Arnavutluk, Bosna Hersek, Bulgaristan, Kosova, Tunus, Umman, Ürdün, Yemen, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan ve diğer İslam ülkeleri ve yoğun Müslüman nüfus barındıran ülkelerden katılımcı ve ziyaretçiler ağırlanacaklardır.

TÜRSAB Fuarcılık ve alanında uzman Asfar Exhibitions organizatörlüğünde ve TÜRSAB’ın (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği) tam desteği ile hayata geçecek olan fuar üst düzey katılımcıları ve ziyaretçileri ile uluslararası arenada alanında en prestijli platform olarak öne çıkacaktır.